New items
Wojenka : o dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia
Opowiem ci mamo, co jeździ na dwóch kołach
Zapiski oficera Armii Czerwonej
Lola w podróży poślubnej
Bądź jak Martyna
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
WAKACJE!

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach to przede wszystkim codzienne zajęcia dla dzieci i młodzieży o godz. 11.00:

  • w poniedziałki "Ścieżka marzeń" warsztaty plastyczno-literackie w Bibliotece dla dzieci i młodzieży (Filia 5 przy ul. św. Jana 10),
  • we wtorki „BiblioEKO, czyli biblioteczne warsztaty o ekologii”(Filia 4 przy ul. 20 Stycznia 14),
  • w środy "Ugryzione jabłuszko” warsztaty z kodowania - obowiązują zapisy pod numerem 42/215-23-37 w Bibliotece dla dzieci i młodzieży (Filia 5 przy ul. św. Jana 10),
  • we czwartki zajęcia plastyczno-literackie i gry „Mój ulubiony bohater" (Filia 2 przy ul. Łaskiej 46/48),
  • w piątki "Co wychodzi z książki?" warsztaty literackie w Bibliotece dla dzieci i młodzieży (Filia 5 przy ul. św. Jana 10).

  • Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli zorganizujemy coroczny „Piknik biblioteczny” na zakończenie wakacji w dniu 26.08.2021 o godz. 11.00 na podwórku Biblioteki przy ul. św. Jana 10.

**Ponadto przez całe wakacje trwać będą konkursy i quizy dla czytelników: „Najlepsza trójka z Czwórki” w Filii nr 4 MBP przy ul. 20 Stycznia 14, a Biblioteka Główna przy ul. św. Jana 10 poprowadzi konkurs fotograficzny „Moja książka na wakacjach". W serwisie Facebook zamieścimy w cykle: „Jaką książkę zabrałbyś na bezludną wyspę?” i „Biblioteczna podróż w czasie" (prezentacja stempli dawnych pabianickich bibliotek wraz z opisem ich historii).

***W Galerii Ex Libris będzie można oglądać wystawę prac uczniów pana Andrzeja Nowickiego, natomiast we wszystkich wypożyczalniach przygotowane będą wystawy ze zbiorów bibliotecznych.

**** „Odpocznij przy dobrej książce” akcja bookcrossingowa wymiany atrakcyjnych książek we wszystkich bibliotekach.

***** Od 6 do 10 września odbywać się będzie konkurs literacki "LEM 2021" w ramach obchodów roku Stanisława Lema w Bibliotece Głównej przy św. Jana 10.

Wszystkie biblioteki miejskie będą otwarte w dotychczasowych godzinach pracy.
Filia nr 6 MBP przy ul. Jana Pawła II nr 68 (PCM) od 9-27 sierpnia będzie nieczynna.

Zakupione nowości książkowe z pewnością pomogą Pabianiczanom atrakcyjne spędzić wakacje w miejskich bibliotekach!

Biblioteki ponadto oferują:
katalog komputerowy zbiorów i konta biblioteczne czytelników online na: www.pabianice-mbp.sowwwa.pl, dostarczanie książek do domów osób przewlekle chorych, bądź niepełnosprawnych, zamawianie i przedłużanie książek przez e-mail lub online poprzez www.mbppab.pl, bezpłatny dostęp do ibuków Konsorcjum Bibliotek Woj. Łódzkiego i zasobów Biblioteki Narodowej (Academica), bezpłatny INTERNET, kserowanie, skanowanie i drukowanie, książki z dużym drukiem, możliwość korzystania na miejscu i wypożyczania zbiorów multimedialnych (film, muzyka i książki „mówione” na płytach), gry planszowe i komputerowe dla dzieci i młodzieży, bibliografię regionalną i prasę oraz kiermasze książek.

wakacje w bibliotece rgb.jpg

PROJEKT WYSTAWA NOWICKI 3.jpg

legimi reklama 1.jpg

Otwieramy się!

biblioteka zamknięta 2.jpg

Biblioteka główna oraz filie są już otwarte!

Zachęcamy do zamawiania i rezerwacji książek przed wizytą:
👉 telefonicznie (Główna wypożyczalnia MBP 42/215-53-10, Filia 2 42/215-76-26, Filia 4 42/215-02-74, Filia 5 42/215-23-37, Filia 6 575-668-584)
👉 poprzez e-mail (mbppabianice@wp.pl • fili­a2_p­abia­nice­@wp.pl • filia_4@wp.pl • fili­a5_p­abia­nice­@wp.pl • filia_6@wp.pl),
👉poprzez katalog online: www.pabianice-mbp.sowa.pl
Do zobaczenia! 🙂