Form of Work
Książki
(8)
Literatura faktu, eseje, publicystyka
(4)
Proza
(4)
Status
unavailable
(5)
available
(4)
Branch
św. Jana 10 (Dorośli)
(3)
Łaska 46/48 (Filia 2)
(2)
20 Stycznia 14 (Filia 4)
(4)
Author
Clarke Rachel
(1)
Edwards-Jones Imogen (1968- )
(1)
Ferenz Malwina
(1)
Filipiak Izabela (1961- )
(1)
Hołownia Szymon (1976- )
(1)
McCarthy Matt
(1)
Reinfuss Rafał
(1)
Skrzydłowska-Kalukin Katarzyna
(1)
Small Gary W. (1951- )
(1)
Szwed Zuzanna
(1)
Vorgan Gigi (1958- )
(1)
Włodarczyk Jarosław (tłumacz)
(1)
Year
2020 - 2021
(3)
2010 - 2019
(4)
2000 - 2009
(1)
Time Period of Creation
2001-
(8)
Country
Poland
(8)
Language
Polish
(8)
Demographic Group
Literatura polska
(3)
Literatura amerykańska
(2)
Literatura angielska
(1)
Subject
Lekarze a pacjenci
(8)
Lekarze
(5)
Chorzy
(3)
Pielęgniarki i pielęgniarze
(3)
Szpitale
(3)
Służba zdrowia
(3)
Etyka lekarska
(2)
Cierpienie
(1)
Clarke, Rachel
(1)
Filipiak, Izabela
(1)
Leczenie
(1)
McCarthy, Matt
(1)
Nauczyciele akademiccy
(1)
Pisarze
(1)
Pogotowie ratunkowe
(1)
Postawy
(1)
Problemy małżeńskie
(1)
Psychiatrzy
(1)
Psychoterapeuci
(1)
Skandale
(1)
Small, Gary W.
(1)
Staż zawodowy
(1)
Szpitale (budynki)
(1)
Wypadki
(1)
Subject: time
2001-
(5)
Subject: place
Polska
(2)
Stany Zjednoczone (USA)
(2)
Londyn (Wielka Brytania)
(1)
Wielka Brytania
(1)
Wrocław (woj. dolnośląskie)
(1)
Genre/Form
Powieść
(3)
Wywiad dziennikarski
(2)
Autobiografia
(1)
Komedia kryminalna
(1)
Pamiętniki i wspomnienia
(1)
Powieść autobiograficzna
(1)
Powieść biograficzna
(1)
Powieść obyczajowa
(1)
Publicystyka
(1)
Reportaż interwencyjny
(1)
Traktat
(1)
Domain
Medycyna i zdrowie
(3)
8 results Filter
Book
In basket
This item is available in one branch. Expand information to see details.
20 Stycznia 14 (Filia 4)
There are copies available to loan: sygn. 159.9 (1 egz.)
Book
In basket
This item is available in one branch. Expand information to see details.
20 Stycznia 14 (Filia 4)
There are copies available to loan: sygn. 61 (1 egz.)
Book
In basket
Jest czwarta nad ranem, a ja jestem lekarką rezydentką i piszę z weekendowej nocnej zmiany w szanowanym szpitalu klinicznym. Odpowiadałam na wezwania do zatrzymania krążenia, reagowałam na zagrażające życiu krwotoki i wstrząsy septyczne, trzymałam za dłoń młodą kobietę umierającą na raka, usiłowałam pocieszyć jej rodzinę, przemierzyłam mile ciemnych korytarzy, gdzie chwilami chciałam szlochać z wyczerpania, zapomniałam o jedzeniu, zapomniałam o piciu, sięgałam do najgłębszych rezerw posiadanej siły, aby w tę niekończącą się noc móc wciąż dawać moim pacjentom współczucie, życzliwość, a przede wszystkim właściwe leki. Jak traumatyczne okazuje się rozpoczęcie pracy pełnoetatowego lekarza? Jak wstrząsające jest wkroczenie do świata bólu, straty i traumy? Jak to jest być lekarzem nowicjuszem zmuszonym do podejmowania decyzji, które mogą na zawsze zmienić lub zakończyć czyjeś życie? Przeciętnemu człowiekowi trudno sobie wyobrazić sytuacje, gdy lekarze walczą o satysfakcjonujące miejsce w hierarchii zawodowej kosztem pacjenta. A ta bitwa toczy się na co dzień… "Z ręką na pulsie" to niezwykłe wspomnienia wkraczającej w medyczny świat młodej, niedoświadczonej lekarki. Opowieść o tym, jak głód rywalizacji i chęć utrzymania renomowanej pozycji decydują o stanie służby zdrowia. Czy ludzka zawiść i chęć „utarcia nosa” lekarzom nowicjuszom mogą okazać się ważniejsze od zdrowia pacjenta? [wydawca]
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Łaska 46/48 (Filia 2)
All copies are currently on loan: sygn. 61 (1 egz.)
Book
In basket
Opis na okładce: Idealna książka dla fanów "Doktora House'a" i "Chirurgów".
Tytuł oryginału: "Hospital Babylon" 2011.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
All copies are currently on loan: sygn. 821.111-3 (1 egz.)
20 Stycznia 14 (Filia 4)
There are copies available to loan: sygn. 821.111-3 (1 egz.)
Book
In basket
Tytuł oryginału: The real doctor will see shortly: a physician's first year.
Do bólu szczere wspomnienia z pierwszego roku pracy absolwenta medycyny. Historia stawania się lekarzem, wciągająca czytelnika na oddział intensywnej opieki medycznej, do sal pacjentów i pokoi lekarzy, by pokazać drogę od niekompetencji do fachowości, jaką przebywa pewien (każdy?) początkujący medyk. Matt McCarthy marzył, że będzie idealnym lekarzem, potrafiącym dotrzeć do pacjentów, z którymi nikt wcześniej nie nawiązał kontaktu. Jednak gdy nowo przyjęty pacjent niemal umiera na oddziale intensywnej opieki podczas jego pierwszego dyżuru, okazuje się, że nie będzie łatwo… Wizje mistrzostwa szybko ustępują pragnieniom, by po prostu przetrwać w szpitalu, gdzie trudno o pewność siebie, a żadna ilość wiedzy ze studiów nie osłabia przerażenia, jakie budzi konieczność pomocy prawdziwym pacjentom. Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że McCarthy znalazł się pod opieką błyskotliwego rezydenta Baio. Okazał się on znakomitym nauczycielem szpitalnego życia, obdarzonym złośliwym poczuciem humoru. McCarthy nauczył się jeszcze więcej od ludzi, którymi się opiekował, w tym od pacjenta, który spędził w szpitalu wiele miesięcy w oczekiwaniu na przeszczep serca. Żaden nauczyciel nie mógł jednak pomóc młodemu lekarzowi, gdy wypadek naraził jego własne zdrowie, wskazując mu w okrutny sposób, jak cienka granica dzieli lekarza od pacjenta. Wspomnienia McCarthy’ego są zabawne i szczere, pozbawione patosu i zarozumialstwa, a jednocześnie trafnie opisują paradoks procesu stawania się lekarzem: W jaki sposób można ocalać ludzkie życie, jeśli nie ma się w tym żadnej praktyki?
This item is available in one branch. Expand information to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
All copies are currently on loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
Book
In basket
This item is available in one branch. Expand information to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
All copies are currently on loan: sygn. 614 (1 egz.)
Book
In basket
Szpital na peryferiach / Malwina Ferenz. - Wydanie I. - Poznań : Filia, copyright 2020. - 365, [2] strony ; 21 cm.
Co połączyło parę narzeczonych, dość nietypowo próbujących zażegnać kryzys w związku, bogatego biznesmena w średnim wieku, policjanta głęboko rozczarowanego swoim życiem zawodowym i dwójkę złodziei-pechowców, z których jeden marzy o pracy w zoo? Przypadek? Nie sądzę. Na skutek przedziwnego zbiegu okoliczności (czy na pewno?) cała szóstka trafia na ten sam szpitalny oddział, ale tu ich kłopoty dopiero się zaczynają. Huragan nieprzewidzianych wydarzeń przetacza się przez szpital, pochłaniając wszystkich wraz z bezgranicznie zdumionym szpitalnym personelem. Na dodatek ktoś gdzieś ukrył skradzione diamenty, stawka w grze jest więc naprawdę wysoka. I gdy wydaje się, że już nic nie może bardziej skomplikować sytuacji, na scenę wkracza ośmioletni Tadzio. To był plan doskonały. Co mogło pójść nie tak? Gdy dzieje się coś szalonego, to musi chodzić o Wrocław. [lubimyczytac.pl]
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Łaska 46/48 (Filia 2)
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
This item is available in one branch. Expand information to see details.
20 Stycznia 14 (Filia 4)
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again