Form of Work
Proza
(14)
Książki
(13)
Audiobooki
(1)
Status
available
(16)
unavailable
(5)
unknown
(1)
Branch
św. Jana 10 (Dorośli)
(9)
Łaska 46/48 (Filia 2)
(2)
20 Stycznia 14 (Filia 4)
(7)
św. Jana 10 (Dzieci)
(1)
Jana Pawła (Filia 6 Szpital)
(3)
Author
Berg Gretchen
(1)
Brodzik Agnieszka
(1)
Burgess Gemma
(1)
Dobrzańska-Gadowska Anna
(1)
Edwards-Jones Imogen (1968- )
(1)
Giffin Emily (1972- )
(1)
Gilbert Elizabeth (1969- )
(1)
Gralak Anna
(1)
Karel Magdalena (1981- )
(1)
Karpiński Maciej (1950- )
(1)
Karłowska Katarzyna
(1)
Knedler Magdalena
(1)
Krawczyk Katarzyna (tłumacz)
(1)
Lamot-Majewska Wioletta
(1)
Lauren Christina
(1)
Mikina Ewa (1951-2012)
(1)
Moyes Jojo (1969-)
(1)
Poston Ashley
(1)
Roth Philip (1933- )
(1)
Skowron Monika (tłumacz)
(1)
Spólny Jacek
(1)
Szwed Zuzanna
(1)
Tomczak Martyna
(1)
Vincenzi Penny
(1)
Wharton Edith (1862-1937)
(1)
Wyszogrodzka-Gaik Agnieszka
(1)
Zevin Gabrielle (1977- )
(1)
Year
2020 - 2021
(3)
2010 - 2019
(10)
2000 - 2009
(1)
Time Period of Creation
2001-
(12)
1801-1900
(1)
1901-2000
(1)
1989-2000
(1)
Country
Poland
(14)
Language
Polish
(14)
Audience Group
14-17 lat
(1)
18+
(1)
Młodzież
(1)
Demographic Group
Literatura amerykańska
(10)
Literatura angielska
(2)
Literatura polska
(2)
Subject
Skandale
(11)
Kobieta
(2)
Miłość
(2)
Skandal
(2)
Arystokracja
(1)
Biblioteki (budynki)
(1)
Blog
(1)
Cosplay
(1)
Cyberprzemoc
(1)
Elita społeczna
(1)
Femme fatale
(1)
Finanse
(1)
Hedonizm
(1)
Langevin, Paul
(1)
Lekarze
(1)
Lekarze a pacjenci
(1)
Ludzie bogaci
(1)
Matki i córki
(1)
Matki i synowie
(1)
Menedżerowie
(1)
Mężczyzna
(1)
Nastolatki
(1)
Obyczaje i zwyczaje
(1)
Ojcowie i córki
(1)
Perrin, Jean
(1)
Pielęgniarki i pielęgniarze
(1)
Plotka
(1)
Podsłuch telefoniczny
(1)
Pogotowie ratunkowe
(1)
Politycy
(1)
Powieść
(1)
Produkcja filmowa
(1)
Przyjaźń
(1)
Relacje miedzyludzkie
(1)
Rodzina
(1)
Romans
(1)
Samotni ojcowie
(1)
Sekretarki i sekretarze
(1)
Sekrety rodzinne
(1)
Skandale obyczajowe
(1)
Skłodowska-Curie, Maria
(1)
Szpitale
(1)
Tancerze
(1)
Teatry (budynki)
(1)
Telefoniści
(1)
Wizerunek medialny
(1)
Wybory życiowe
(1)
Zdrada
(1)
Zdrada małżeńska
(1)
Życie seksualne
(1)
Subject: time
1901-2000
(5)
2001-
(4)
1918-1939
(2)
1945-1989
(2)
1939-1945
(1)
Subject: place
Nowy Jork (Stany Zjednoczone)
(3)
Floryda (Stany Zjednoczone ; stan)
(1)
Francja
(1)
Londyn (Wielka Brytania)
(1)
Maine (Stany Zjednoczone)
(1)
Stany Zjednoczone (USA)
(1)
Wooster (Stany Zjednoczone)
(1)
Genre/Form
Powieść obyczajowa
(14)
Powieść
(9)
Erotyki
(1)
Powieść biograficzna
(1)
14 results Filter
Audiobook
CD
In basket
Piękny sekret / Christina Lauren ; przełożyła Katarzyna Krawczyk. - Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2016. - 1 płyta audio (CD) (10 godz. 5 min) : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm.
Tytuł oryginału: "Beautiful secret" 2015.
Z cyklu "Piękny drań".
This item is available in one branch. Expand information to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
All copies are currently on loan (1 egz.)
Book
In basket
This item is available in one branch. Expand information to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
There are copies available to loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
Book
In basket
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
20 Stycznia 14 (Filia 4)
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
This item is available in 3 branches. Expand the list to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
There are copies available to loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
Łaska 46/48 (Filia 2)
All copies are currently on loan: sygn. 821.111-3 (1 egz.)
Jana Pawła (Filia 6 Szpital)
There are copies available to loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
Book
In basket
Zaczytana i bestia / Ashley Poston ; przełożyła Agnieszka Brodzik. - Poznań : We Need Ya, copyright 2020. - 320 stron ; 21 cm.
Na okładce podtytuł: Dawno temu na konwencie.
Rosie Thorne czuje, że wszystko idzie nie tak – nie potrafi napisać eseju rekrutacyjnego na studia, nie może zapomnieć o tajemniczym cosplayerze, którego poznała na ExcelsiConie, a już najmocniej dokucza jej smutek po stracie matki. Tymczasem Vance Reigns, odkąd pamięta, jest gwiazdą Hollywood i cieszy się wszystkimi możliwymi przywilejami, do szczęścia brakuje mu tylko prywatności. Kiedy wybucha skandal, jest zmuszony ukryć się w miejscu, w którym paparazzi na pewno nie będą go szukać: w małym amerykańskim miasteczku. Snując się po przypominającym zamek domu, odkrywa ogromną bibliotekę Kiedy ścieżki Rosie i Vance’a krzyżują się, a drogocenna książka zostaje przypadkiem zniszczona, Rosie musi odpracować dług. I chociaż większość zagorzałych wielbicieli Starfield ucieszyłaby się z szansy, by pracować w pobliżu samego Vance’a Reignsa, Rosie wie jedno: gość jest dupkiem i trudno go znieść. Ale to dopiero zapowiedź nadchodzących kłopotów! [wydawca]
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Łaska 46/48 (Filia 2)
There are copies available to loan: sygn. P (1 egz.)
św. Jana 10 (Dzieci)
All copies are currently on loan: sygn. Po/IV (1 egz.)
Book
In basket
This item is available in one branch. Expand information to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
There are copies available to loan: sygn. 821.111-3 (1 egz.)
Book
In basket
Dziewczyny z Nowego Jorku / Gemma Burgess ; tłumaczenie Wioletta Lamot-Majewska. - Bielsko-Biała : Pascal, copyright 2013. - 382 strony ; 20 cm.
Tytuł oryginału: "Brooklyn Girls" 2013.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
20 Stycznia 14 (Filia 4)
There are copies available to loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
Book
In basket
Wiek niewinności / Edith Wharton ; [tłumaczenie Ewa Mikina]. - Warszawa : Hachette Polska Sp. z o.o., copyright 2020. - 252, [4] strony ; 24 cm.
(Kolekcja Hachette)
(Romanse Wszech Czasów ; 2)
Tytuł oryginału: The Age of Innocente.
Newland Archer przygotowuje się do ślubu z piękną, lecz skromną i konwencjonalną May Welland. Lecz gdy do Nowego Jorku powraca jej kuzynka, tajemnicza hrabina Ellen Olenska, prawdziwa femme fatale – Archer zakochuje się w niej bez pamięci. Rozdarty między obowiązkiem a namiętnością, musi podjąć odważną decyzję, która nada wreszcie określony bieg jego życiu. Ellen tymczasem wywraca do góry nogami świat sztywnych konwenansów i bezlitosnych praw socjety. [Hachette Polska]
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Jana Pawła (Filia 6 Szpital)
There are copies available to loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
Book
In basket
Opis na okładce: Idealna książka dla fanów "Doktora House'a" i "Chirurgów".
Tytuł oryginału: "Hospital Babylon" 2011.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
There are copies available to loan: sygn. 821.111-3 (1 egz.)
20 Stycznia 14 (Filia 4)
There are copies available to loan: sygn. 821.111-3 (1 egz.)
Book
In basket
This item is available in one branch. Expand information to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
All copies are currently on loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
Book
In basket
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
There are copies available to loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
20 Stycznia 14 (Filia 4)
There are copies available to loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
Book
In basket
This item is available in 3 branches. Expand the list to see details.
św. Jana 10 (Dorośli)
There are copies available to loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
20 Stycznia 14 (Filia 4)
There are copies available to loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
Jana Pawła (Filia 6 Szpital)
There are copies available to loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
Book
In basket
Maria i Paul : miłość geniuszy / Maciej Karpiński. - Warszawa : Wydawnictwo Marginesy, 2015. - 269, [3] strony : fotografie ; 20 cm.
Powieść Macieja Karpińskiego obejmuje fragment życia słynnej Noblistki – a dokładnie okolice roku 1910, kiedy to Francją wstrząsnęła wieść o romansie niedawno owdowiałej sławnej Madame Curie i Paula Langevina, wybitnego fizyka, ale mężczyzny żonatego, ojca czworga dzieci. Wiadomość podsycana przez nacjonalistyczną prasę, która opublikowała prywatne listy Marii Curie dostarczone przez żonę Langevina, przerodziła się w ogólnonarodowy skandal, stając się przyczyną burzliwych ulicznych demonstracji i kilku pojedynków. Niektórzy postulowali wyrzucenie Marii z Francji. Inni – jak choćby Albert Einstein – bronili ją przed nagonką. Komisja noblowska, gdy Marii Skłodowskiej-Curie przyznano drugą Nagrodę Nobla, zasugerowała, by laureatka nie pojawiła się na uroczystości. Ona jednak odpowiedziała: „Uważam, że nie ma żadnego związku pomiędzy moją pracą naukową a życiem prywatnym” i pojechała po nagrodę. Ostatecznie Maria i Paul zakończyli związek, choć łączący ich wątek miłosny powrócił w kolejnym pokoleniu – wnuczka Marii, Helene Joliot wyszła za mąż za wnuka Paula Langevina – Michela. Jean Perrin, świadek i uczestnik tamtych zajść, także wybitny fizyk i laureat Nagrody Nobla, ... [lubimyczytac.pl]
This item is available in one branch. Expand information to see details.
20 Stycznia 14 (Filia 4)
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
This item is available in one branch. Expand information to see details.
20 Stycznia 14 (Filia 4)
There are copies available to loan: sygn. 821.111(73)-3 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again